יריד ספרי אמנות בארטפורט

במסגרת השאלות הקיומיות על ההבדלים בין תל אביב לכרמי יוסף, שאלות שמצריכות הכללות גסות וכואבות, הנה עוד אחת: יש פחות שאר רוח בפריפריה. אנשים מתעניינים ומתעסקים פה יותר בדלת אמותיהם מאשר בעולם הגדול שבחוץ, בני ביתם קודמים לעניי עירם, אולי בגלל שאין עניים ואין עיר.

לא שנושאי השיחות עם השכנים משעממים, אבל לקח לי לא מעט זמן למצוא פה מישהו שאוהב אמנות ומתעניין בה באופן פעיל. יצא שדרך איור משגע של DailyDoodleGram, הלא היא גפן רפאלי המוכשרת, מצאתי את דניה, שאין להגדירה אלא כאשת אשכולות וחובבת אמנות.

שווה תמיד לעקוב אחרי המקורות של האיור, מגלים ככה דברים נפלאים!
שווה תמיד לעקוב אחרי המקורות של האיור, מגלים ככה דברים נפלאים!

פשפוש בתמונות של דניה הוביל אותי למסקנה שהיא גרה בכרמי יוסף ומצלמת פצצה, וגם מבקרת כל הזמן בתערוכות, גלריות ומוזיאונים. נדבקתי אליה.  אתמול בלילה היא לקחה אותי ליריד ספרי האמנות במתחם ארטפורט.

נסענו בגשם לדרום תל אביב, נעזרנו בהוראות הגעה מחברה (ממש אל תבנו על שילוט אבל יש פניה למתחם) ובסוף מצאנו מתחם שהזכיר לי מיד את ונטורה למברטה במילאנו: מתחם תעשייתי שהוסב לגלריות:

ארטפורט, ככה זה נראה בהתחלה
ארטפורט, בלילה יש גרלדנות
ככה זה נראה בקיץ..
וככה זה נראה בקיץ..

את הרצפה כיסתה האוצרת, ורדית גרוס, בשטיחים פרסיים שעזרו גם לתחושת החום והביתיות, וגם לאקוסטיקה, שלמרות החלל הגדול היתה נעימה מאד. במיוחד שימחו את לבי מתלי המעילים והדלי למטריות בכניסה: כך תדעי שנכנסת למקום של בני תרבות.

בצד השני של הרחבה חיכה סיידר חם ונהדר, עם בירות קרות למי שרוצה, וכמות האנשים שפגשתי בדקה הראשונה הצדיקה את טרחתי לצאת מהבית..

_MG_6346
וככה זה נראה בחורף..

ויצאנו לעבודה, והיתה הרבה. עשרות ספרי אמנות של אמני הגלריה ועוד רבים וטובים, פרוסים על שולחנות לעלעול, עיון ורכישה. הספרים נקנים במזומן, ולמי שלא היה – הוצב בפינה כספומט נייד, ולידו הכתובת "נגמרו התירוצים!".

לבוא רעבים. תצוגת הספרים ביריד ספרי האמנות של ארטפורט
לבוא רעבים. תצוגת הספרים ביריד ספרי האמנות של ארטפורט

המתחם נפתח בספטמבר 2012 על ידי קרן אריסון בדרום תל אביב, לא רחוק מאבו כביר,  כרזידנסי המספק חללי עבודה ומלגת קיום לאמנים נבחרים (שישה אמנים מישראל ואמנים מתחלפים מחו"ל) .

בנוסף, מארח המתחם אירועי תרבות הפתוחים לקהל הרחב – ביניהם תערוכות, הרצאות, מפגשי אמן וסדנאות. 

ושוב אני במנטרה שלי ללקוחות וחברים: אין דבר עגום יותר מקירות עירומים בבית. גם האירוע הזה הוא הזדמנות שלכם לקנות אמנות, כרוכה בתוך ספר. במחירים של 40, 90, 100 שקלים ויותר (גם יצירות בודדות באלפי שקלים) אתם קונים לכם אמנות מקומית, מרגשת, מעניינת, אישית, שתוכלו להציג בבית שלכם ולראות כל הזמן. זה הזמן לקפוץ לשם עם 400 שקל בארנק, ולהשקיע באמנות לקירות שלכם, גרסת הקמצנים / הפרקטיים.

כמה עמודים מתוך הספר של נטליה זרובוב, כמעט תסריט מצוייר
כמה עמודים מתוך הספר של נטליה זרובוב, כמעט תסריט מצוייר
שי זילברמן
tumblr_m3yn7gZNLi1rvaexfo2_1280
את זה לא קניתי אבל זה חובה. גיא ינאי
דחוס ספר מאיה כהן לוי
מאיה כהן לוי. משגע

Klone 1

יצאתי אחרי כמה שעות ושתי כוסות יין חם, עם שלושה ספרים בתיקי, אחד של הילה פלשקס, פרי עבודת הבובנאות שלה

הילה פלשקס, מחזה מצולם של בובות עץ
הילה פלשקס, מחזה מצולם של בובות עץ

ספר צילומים של עליזה אורבך והאטלס של רוני לוית בכריכה רכה ומחיר מציאה. וגם גפן רפאלי מוכרת שם ספר וגלויות מהספר שלה" המדריך לבריאות הילד"

Geffen Refaeli

וכך סגרתי מעגל..

היריד פתוח היום ומחר מ- 10:00 בבוקר עד 16:00 אחר הצהרים, וכולל הרצאות, סדנאות ופעילויות לילדים . עוד מידע תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק.

מבטיחה לספק הצצה לקירות שיקושטו בפלאים האלו, מצטערת שכבר נגמר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. הילה פלשקס

  כתבת כל כך יפה, תודה
  היה כייף להפגש, באתר של הספר את יכולה גם לראות סרט דוקומנטרי על הפרוייקט.
  https://flashkes.com/
  תודה לך
  הילה

 2. זוהר

  מקסים מותק תתחדשי:) זוהר

כתיבת תגובה

רוצה לרכוש את ההרצאות שלי?

הירשמו לעדכונים
על פוסטים חדשים בבלוג

פוסטים לוהטים

המגירה הפתוחה רונית כפיר בלוג

המגירה הפתוחה

ליצור תוכן זה כמו לכתוב למגירה. לפרסם אותו זה כמו לכתוב למגירה פתוחה: הגישה אליה מותרת לכל מי שרוצה. איך להתגבר על הפחד ולמלא את

לפוסט המלא »

פוסטים אחרונים

הנושאים הכי חמים לפי

בינתיים, באינסטגרם שלי:

אני רוצה עדכון
על פוסטים חדשים בבלוג

פוסטים לוהטים

פוסטים אחרונים

הנושאים הכי חמים

בינתיים, באינסטגרם שלי: